O szkole

Do tradycji szkoły należy uroczyste ślubowanie klas pierwszych w pobliskim Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Dzięki uprzejmości kustosza  p. Wawrzyka ślubowanie połączone jest ze zwiedzaniem oraz lekcją w muzeum. Po oficjalnych uroczystościach maluchy otrzymują słodkości-niespodzianki a klasy pierwsze gimnazjum uczestniczą po południu w  otrzęsinach przygotowanych przez starszych kolegów. Zabawa ta jest zawsze starannie przygotowana i ma jakieś hasło przewodnie, do którego wcześniej pierwszoklasiści opracowują dla siebie specjalne kostiumy.

Do kalendarza imprez na stałe wpisał się Dzień Kaszubski, na który zapraszani są goście z naszego regionu związani z kultywowaniem kaszubszczyzny. W trakcie tego dnia młodzież naszej szkoły ma okazję uczestniczyć m.in. w konkursie poezji kaszubskiej Rodno Mowa, obejrzeć występy szkolnego zespołu Kaszebsczi Merczi.