Biblioteczka Nauczyciela

BIBLIOTECZKA NAUCZYCIELA

• Agresywność młodzieży – problem indywidualny i społeczny / Jolanta Maria Wolińska.- Lublin: UMCS, 2010.

• Bezpieczna i przyjazna szkoła/ Małgorzata Taraszkiewicz, Jarosław Kordziński.-Warszawa: WSiP, 2009.

• Dla dobra dziecka. O warsztacie pracy nauczyciela-wychowawcy / Maryla Sowisło.- Kraków:impuls, 2007.

• Drama w szkole podstawowej/ Halina Machulska, Alicja Pruszkowska, Jan Tatarowicz.-Warszawa: WSiP, 1997.

• Emocje na wodzy. Scenariusze zajęć w klasach I-III z elementami kształcenia emocjonalnego/ pod red. Romualdy Niemczal.-Poznań: G&P, [2002].

• Jak hospitować. Poradnik dyrektora szkoły/ Kazimierz Borzęcki.-Olsztyn: „Oświata”, 1995.

• Jak opanować przemoc w szkole/ Mona O'Moore, Stephen James Minton, tł. Agnieszka Księżpolska, Joanna Jedlińska, Ewelina Błońska.- Warszawa:WSiP, 2008.

• Jak przygotować się do lekcji. Wybór materiałów dydaktycznych/ Maria Węglińska.- Kraków: Impuls, 2010.

• Jak uczyć się efektywnie- metody i motywacja. Praktyczny poradnik /Edwin A. Locke, przekł. Romuald Kirwiel.- Poznań: Wydawnictwo Nakom, 2009.

• Klucz do efektywności nauczania. Poradnik dla nauczycieli/ Hanna Hamer.- Warszawa: Veda, 2010.

• Komunikacja werbalna nauczyciela i ucznia na lekcji/ Małgorzata Mądry-Kupiec.- Kraków: Impuls, 2011.

• Lekcje wychowawcze w gimnazjum/ Krzysztof Zajączkowski.- Kielce:Jedność, 2003.

• Metody aktywizujące. Jak nauczyć uczniów uczenia się? Podarnik nauczyciela / Bożena Kubiczek.- Opole:Nowik, 2009.

• Młodzież z grup ryzyka. Perspektywy profilaktyki/ red. Mira Prajsner.-Warszawa: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, 2003.

• Motywowanie uczniów do nauki/ Jere Brophy, tł. Krzysztof Kruszewski.-Warszawa: PWN, 2002.

• Nowoczesne nauczanie. Praktyczne wskazówki i techniki dla nauczycieli, wykładowców i szkoleniowców/ Geoff Petty, przekł. Jolanta Bartosik.- Sopot: GWP, 2010.

• Pomocnik wychowawcy Szkoły Triumfu czyli jak nie zwariować ze Szkołą Triumfu/ Barbara Bartoszewska, Grażyna Kasperek, Magdalena Machowska.-Warszawa: Fraszka Edukacyjna, 2004.

• Popraw swoją skuteczność / Andrzej Bubrowiecki.-Warszawa: MUZA, 2009.

• Profilaktyka w gimnazjum. Projektowanie, realizacja i ewaluacja programów / Przemysław Piotrowski, Krzysztof Zajączkowski.- Kraków: Impuls, 2003.

• Przemoc i agresja w szkole. Od rozpoznania przyczyn do sposobów przeciwdziałania/ red. Paweł Łuczeczko.- Łódź: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, 2009.

• Scenariusze godzin wychowawczych dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych / Magdalena Gruszka, Iwona Janiak, Justyna Prarat.-Gdańsk: Harmonia,2007.

• Sytuacje kryzysowe w szkole/ pod red. Katarzyny Koszewskiej i Małgorzaty Taraszkiewicz.- Warszawa CODN, 2007.

• Sztuka bycia uczniem i nauczycielem. Z zagadnień pedagogiki współbycia /pod red.Wiesławy Korzeniowskiej, Andrzeja Murzyna, Urszuli Szuścik.-Kraków: Impuls, 2009.

• Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć/ pod red. Ewy Małgorzaty Skorek.- Kraków: Impuls, 2010.

• UWIERZ W SIEBIE. Program terapeutyczny dla uczniów o specyficznych i specjalnych potrzebach edukacyjnych/ Renata Naprawa, Alicja Tanajewska, Krystyna Szczepańska.- Gdańsk: Harmonia, 2010.

• Zdrowe kierowanie klasą. Motywacja, komunikacja, dyscyplina/ Raymond M. Nakamura, tł. Zofia Janowska.- Warszawa: Wolters Kluwer , 2011.

• Żyję zdrowo- profilaktyka. Zeszyt ćwiczeń dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej/ Jacek Socha, Krzysztof Zajączkowski.-Kraków: Rubikon, 2004.

Zabawy logopedyczne:

• Cienie logopedyczne. Ćwiczenia utrwalające wymowę głosek syczących/ Ewa Faściszewska.- Gdańsk: Harmonia, 2010.

• Rabarbar Barbary. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski „r” / Anna Czerniakowska.- Gdańsk: Harmonia,

• SPRAWNA BUZIA. Gry i zabawy utrwalające głoskę „s”/ Agnieszka Czarnocka, Iwona Demiańczuk-Cieślak.- Gdańsk: Harmonia, 2010.

• Szop Pracz i przyjaciele. Pomysłowe zadania do głoski „sz” utrwalania / Ewa Rycombel.- Gdańsk: Harmonia, 2008.

• Zabawy logopedyczne Zuza i Mateusz nad mową pracują i wszystkie głoski już różnicują / Marta Kowalska-Jankowiak.-Poznań: Prolex, 2013.

• Żabka Rzekotka i jej drużyna. Pomysłowe zadania do głoski ż (rz) utrwalania / Ewa Rycombel.- Gdańsk: Harmonia, 2009.

• Arteterapia /Paulina Juszkiewicz.- Poznań: Oficyna Edukacyjna, 2012.

• Ćwiczenia rewalidacyjne dla klasy 5 / Joanna Mulart Dorota Kamińska-Szewczyk.- Gdańsk: Podkowa, 2008.

• Ja i mój świat- gry i zabawy rozwijające kompetencje społeczne dzieci/ Gisela Walter, przekł. Aldona Szymaszek.- Kielce: Jedność, 2005.

• Zagadki dla najmłodszych/ wybór i oprac. Joanna Stec.-Kielce: MAC, 1992.

• Zestaw ćwiczeń do zajęć korekcyjno - kompensacyjnych dla dzieci w wieku 10-12 lat./ Renata Zofia Rutkowska.- Gdańsk: Harmonia 2009.

Czas wolny

• 1001 pomysłów na nudę/ Almuth Bartl, przekł. Przemysław Hodyra.- Warszawa: REA, 2009.

• Dobrej zabawy! Gry i zabawy dla pomysłowych rodzin / Cyntihia MacGregor, przeł. Beata Horosiewicz. - Poznań: Media Rodzina, 2007.

• Gry i zabawy/ Stefan Słysz.- Warszawa: MAW 1984

• Jestem, więc myślę – łamigłówki logiczne/ Józef Wajszczyk.- Warszawa: „Książka i Wiedza”, 2011.

• Najciekawsze gry świata :101 pomysłów na dobrą zabawę/ Steve Luck, tł. Krzysztof Wojciechowski.- Warszawa: Arkady, 2008.

• Wielka księga quizów rodzinnych/ Ray Burchland, tł. Robert Waliś.- Warszawa: K.E. Liber,2005.

• Zabawy na czas podróży pociągiem / Almuth Bartl, Jutta Garbert, przekł. Agnieszka Skwara.- Kielce: Jedność, 2003.

POMOCE MULTIMEDIALNE Pomoce_multimedialne.pdf