Główna

Czwartek   8.00-15.00

Piątek    8.00-12.00

W bibliotece możesz

sam wybierać i wypożyczać książki,

możesz się uśmiechać,

czytać czasopisma,

przeglądać ciekawe książki,

możesz myśleć

i mieć spokój.

Tutaj zawsze chętnie Cię widzimy!

Biblioteka Szkolna

Biblioteka szkolna jest czynna  codziennie.

Ze zbiorów czytelni skorzystać można od poniedziałku do piątku w tych samych godzinach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z bogatego  księgozbioru podręcznego na miejscu przed lub po lekcjach

Aktualności:

Biblioteka liczy ok. 9 000 woluminów, głównie są to: lektury, książki przygodowe, obyczajowe, popularnonaukowe, a także bajki  i książki dla naszych najmłodszych czytelników. W naszych zbiorach znaleźć można również pozycje metodyczne dla nauczycieli i rodziców. Biblioteka jako centrum informacyjne posiada bogaty zbiór audiowizualny, wykorzystywany przez nauczycieli na lekcjach.   W ostatnim czasie biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe.

Co roku w bibliotece odbywa się wiele konkursów  i imprez.

Regulamin wypożyczalni

1.      Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.     Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową).

3.     Okres wypożyczenia książki może zostać przedłużony na prośbę czytelnika, jeżeli nie ma na tę książkę zapotrzebowania.

4.     Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko.

5.     W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną uzgodnioną  z bibliotekarzem.

6.     Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

Regulamin czytelni

1.       Z czytelni może korzystać każdy uczeń naszej szkoły, nauczyciel, pracownik administracji, rodzic lub absolwent naszej szkoły.

2.     Każdy odwiedzający wpisuje się do zeszytu odwiedzin.

3.     W czytelni należy zachować ciszę.

4.     Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki oddaje się bibliotekarzowi.

5.     Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego (książki popularnonaukowe) mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki, pod warunkiem zwrotu następnego dnia przed lekcjami.