STREFA RODZICA

BIBLIOTECZKA RODZICA

KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Drodzy Rodzice,
w "Biblioteczce Rodzica" znajdą Państwo wykaz książek poruszających problemy związane z wychowaniem, sprawy wieku
dojrzewania, omawiające zagadnienia związane z psychologią. Wszystkie napisane są przystępnym i obrazowym  językiem, przez specjalistów w danej dziedzinie. Gorąco polecamy je Państwa uwadze.

bibliotekarz Cecylia Warnke
                                            oraz pedagog Katarzyna Kleinschmidt

BIBLIOTECZKA RODZICA

• Dlaczego warto dbać o kondycję / Susan Meredith, Kate Knighton.-Warszawa: Delta W-Z, 2010.

• Dyspraksja -rozwojowe zaburzenie koordynacji / Amanda Kirby, tł. Zuzanna Ostafin.-Warszawa: Fundacja „Szkoła Niezwykła”, 2009

• Dzieci, alkohol, narkotyki. Przewodnik dla rodziców/ Ruth Maxwell, przeł. Jadwiga Węgrodzka.- Gdańsk: GWP, 2005.

• Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały / Adele Faber i Elaine Mazlish, przeł. Beata Horosiewicz.-Poznań: Media Rodzina [2008].

• Jak przekazywać dzieciom wartości. Poradnik dla rodziców / Gerda Pighin, przekł. Monika Sochacka.- Kraków: WAM, 2006.

• Jak rozpoznać uzdolnione dziecko. Poradnik dla rodziców / przekł. Monika Sochacka.-Kraków: WAM, 2007.

• Jak wychować dziecko, które mówi: Nie!!! alkoholowi i narkotykom. To książka dla rodziców troszczących się o swoje dziecko. /David J. Wimes, przekł. Liliana Okupnik.- Gdańsk: GWO, 2005.

• Książka kucharska / Jean Carper .- Poznań: Vesper, 2010.

• Od ćwiczenia do myślenia oparte na podstawie kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona/ Katarzyna Bayer, Elżbieta Cieplińska.- Bełchatów: Małe Jeżyki 2013.

• Otyłość. Zapobieganie i leczenie. Porady lekarzy i dietetyków /Mirosław Jarosz , Longina Kłosiewicz-Latoszek. - Warszawa: Wydawnictwa Lekarskie PZWL, 2013.

• Patologie wśród dzieci i młodzieży. Leczenie i profilaktyka / Stanisław Kozak.-Warszawa: Centrum Doradztwa i Informacji Difin, 2007.

• Podaj rękę- sposoby rozwiązywania konfliktów wśród dzieci / Katarzyna Bayer , Natalia Wnuk-Walasińska .- Bełchatów: Małe Jeżynki, 2013.

• Profilaktyka na co dzień. Alkohol w życiu nastolatków/ Aleksandra Karasowska.-Warszawa: PARPA, 2005.

• Przestępczość dzieci / Ewa Żabczyńska

• Współdziałanie nauczycieli i rodziców w procesie wychowania / Mieczysław Łobocki.-Warszawa: Nasza Księgarnia, 1985.

• Zabawy z dzieckiem / Matthias Mala, przekł. Justyna Worach.-Kraków:WAM, 2007.

• Zaburzenia w zachowaniu dzieci i młodzieży w kontekście trudnych sytuacji szkolnych i pozaszkolnych/ pod red. Danuty Boreckiej-Biernat.- Warszawa: Impuls, 2011.

• Porozmawiajmy o... Przemoc, Palenie i picie, Narkotyki, Odżywianie.

Niezwykle przydatna seria, poruszająca trudne tematy z jakim młodzi ludzie spotykają się na co dzień. Zawiera przydatne informacje i porady, jak walczyć z problemem agresji, uzależnienia od narkotyków, zaburzeń odżywiania czy nałogów: palenia i picia, oraz gdzie można szukać pomocy.

Interesujące strony dla rodziców i nauczycieli

Dziecko w sieci
Wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Obudź geniusza

Zestaw ćwiczeń dla dzieci ARTIM, które korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka - intelektualny, emocjonalny i fizyczny, pobudzające jego wyobraźnię, poprawiają koncentrację, kształtują zdolność samodzielnego myślenia i osiągania celu, a nade wszystko bawią, sprawiają dziecku przyjemność, dają satysfakcję

Przedszkolak.pl

Portal poświęcony problematyce edukacyjnej i wychowawczej małego dziecka – przedszkolaka