CZWARTEK 1 CZERWCA
I kurs 12.35:Nowy Barkoczyn /klasy 0 - VIII/
II kurs 12.55: Mały Lubań, Będomin Pomnik, Zielenin, Będomin, Rekownica, Stary Barkoczyn, Liniewko /klasy 0- VIII/
Wtorek, Środa, Czwartek 23 – 25.05.2023r.
7.10 Mały Lubań
7.15 Zielenin
7.20 Będomin Pomnik
7.20 Będomin Muzeum
7.25 Rekownica
7.30 Nowy Barkoczyn
7.35 Stary Barkoczyn
7.40 Liniewko
PLAN ODWOZÓW UCZNIÓW EGZAMINY KLAS VIII
Wtorek 23.05.2023r.
12.35 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.
Środa 24.05.2023r.
Ok. 11.00 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.
12.35 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.
Czwartek 25.05.2023r.
Ok. 11.00 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.
13.30 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań
W dniu 11 maja br. (czwartek) o godz. 15.30 zapraszam rodziców uczniów z klas 8 na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną informacje o przebiegu zbliżającego się egzaminu dla uczniów oraz o zasadach czekającej uczniów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
W tym samym dniu o godz. 16.00 odbędą się wywiadówki klasowe w pozostałych oddziałach, na które zapraszam rodziców naszych uczniów. Podczas spotkania z wychowawcami przekazane będą informacje o sytuacji dydaktyczno-wychowawczej w klasie. Dodatkowo będzie możliwość spotkania z nauczycielami uczącymi Państwa dzieci poszczególnych przedmiotów i szczegółowo zapoznać się z ich sytuacją dydaktyczną przed zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.
Dyrektor szkoły
Z. Werczyński
Prosimy rodziców/opiekunów, płacących za obiady, aby przed dokonaniem wpłaty za miesiąc maj skonsultować jej wysokość telefonicznie w sekretariacie szkoły (58 688 20 34). Szczególnie dotyczy to rodziców/opiekunów, którzy zgłaszali nieobecności dziecka w miesiącach poprzednich, co spowodowało nadpłatę na kontach. W miesiącu maju należy „wyprostować" tę sytuację, aby solidnie rozliczyć płatność za obiady.
Ciągnące się nadpłaty nie pozwalają nam na rzetelne rozliczenie konta każdego z dziecka do końca roku.
--
Pozdrawiam
Z. Werczyński
W poniedziałek 27 marca dzieci z j. kaszubskiego miały okazję uczestniczyć w warsztatach z plecionkartwa. Zajęcia poprowadził twórca ludowy pan Czesław Hinc. Uczniowie wykonali własnoręcznie koszyki wielkanocne z korzenia sosny.
Dzieci uczące się języka kaszubskiego pojechaly na wycieczkę na Szwajcarię Kaszubską. Odwiedziły Kartuzy, jechali malowniczą Drogą Kaszubską przez Złotą Górę do Chmielna. Poznali nie tylko piękną przyrodę ale również historię i legendy środkowej czesci naszego regionu. Mieli rownież okazję poznać jedyny w swoim rodzaju warsztat garncarski Neclów i stworzyć na kole garncarskim własne naczynie z gliny.
Zdjęcia z wycieczki w albumie
Nowa galeria Turniej Wiedzy Pożarniczej została dodana do albumu fotograficznego
24 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji muzyki i regionalnego patriotyzmu przeprowadzonej przez znanych artystów- p. Leszka Boliboka, wieloletniego skrzypka teatru muzycznego w Gdyni oraz p. Rafała Rompcy, lidera zespołu Focus. Występ gości był związany z ważnym świętem, które obchodzimy 19 marca– Dniem Jedności Kaszubów. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej usłyszeli piosenki tradycyjne i współczesne, muzykę folkową, szanty i pieśni morskie, wszystkie w języku kaszubskim, co uatrakcyjniło spotkanie i podkreśliło jego wyjątkowy charakter. Podczas koncertu uczniowie mieli okazję śpiewać, tańczyć i bawić się w rytmie piosenek w języku kaszubskim.
Koncert dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Był okazją do podkreślenia niepowtarzalności rodzimej kultury kaszubskiej na tle folkloru z innych krajów.
Nowa galeria Dzień Jedności Kaszubów została dodana do albumu fotograficznego
We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.
Nowa galeria Powitanie wiosny została dodana do albumu fotograficznego
Informujemy, że zostało zakończone postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Wyniki znajdą Państwo na gazetce przy głownym wejściu do szkoły.
W piątek 17 marca odbył się po dłuższej przerwie szkolny etap konkursu recytatorskiego. Uczestnicy musieli poradzić sobie z niełatwym zadaniem zaprezentowania się przed publicznością. W eliminacjach wzięło udział 26 uczestników, którzy recytowali ciekawe i wymagające skupienia wiersze polskich poetów. Jury oceniało dobór tekstu, interpretację, kulturę słowa, a także ogólny wyraz artystyczny. Organizacją zajęła się tradycyjnie p. Katarzyna Ugowska. Przesłuchania odbyły się w nowej sali lekcyjnej.
Oto wyniki:
w kl. I-III
I miejsce- Zofia Gierszewska, II miejsce -Mieszko Bruniecki, III miejsce- Weronika Block.
Wyróżnienie otrzymała Daria Filipska.
w kl. IV-VI
I miejsce- Maja Breza-Kotłowska,II miejsce- Monika Zarach, III miejsce- Marcelina Pytka.
Wyróżnienia uzyskali Maja Bruniecka, Piotr Troka i Celia Klein.
w kl. VII-VIII
I miejsce- Marianna Biela, II miejsce- Oliwia Werra, III miejsce- Karolina Gruchała oraz Dominik Dysarz
W eliminacjach gminnych dnia 28 marca (wtorek) reprezentować będą naszą szkołę zdobywcy I i II miejsca .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne interpretacje. Gratulujemy laureatom, a za naszych recytatorów, którzy za kilka dni wystąpią w GOKSiRze będziemy trzymać kciuki.
Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności, dlatego lepiej poznawać skutki przekraczania zasad, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Warto również wiedzieć, co jest takim przekroczeniem oraz znać konsekwencje nieodopowiedzialnych zachowań. Jak przekonuje Hipokrates i trudno się z tym starożytnym mędrcem nie zgodzić, "Lepiej zapobiegać niż leczyć". W ramach realizacji Programu Wychowaczego i Profilaktycznego szkoły kl. VI i VII zostały zaproszone na spotkanie policjantem, p. Piotrem Kwidzińskim. Uniowie z zainteresowaniem i przejęciem słuchali o czyhających niebezpieczeństwach związanych z używkami, a także nieodpowiednimi, mniej lub bardziej świadomymi, zachowaniami w sieci. Organizatorem spotkania była szkolna pani pedagog.
W środę 15 marca dzieci z grupy „Motylki” wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw "Smyk" w Nowej Karczmie. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły. Dziękujemy mamie Wiktora za pomoc i organizację takiego fantastycznego wyjazdu.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie zaprasza Rodziców do udziału w spotkaniach "Szkoła dla Rodziców" .
Szczegółowe informacje tutaj zaproszenie_na_szkole_dla_rodzicow(1).docx
Dzisiaj, czyli 1 marca, choć niektóre źródła mówią, że 22 lutego, przypadają urodziny Fryderyka Chopina, czyli znanego i uwielbianego na całym świecie polskiego kompozytora i pianisty. Postanowiliśmy uczcić ten dzień chopinowskim salonikiem muzycznym. Chopin to przecież nasza duma narodowa. Stworzył wiele zachwycających dzieł tak zwanej muzyki klasycznej, które grają nam w duszy chociaż nie zawsze to sobie uświadamiamy. Na kolejnych przerwach uczniowie w strojach nawiązujących do epoki romantyzmu prezentowali najsłynniejsze jego miniatury i większe formy, również z orkiestrą. Pierwsza wprowadziła nas w świat preludiów nieprzypadkowo, bo preludium to inaczej początek, wstęp. Druga przeniosła słuchaczy w świat utworów związanych z nocą - nokturnów ( z łac. nocturnus - nocny). Te swego rodzaju kołysanki kołysały nas do dobrego nastroju. Trzecia przerwa to słynne mazurki nawiązujące do tańców narodowych. Przygodę z wyrafinowaną muzyką Chopina zakończyliśmy na długiej przerwie - "Fantazją na tematy polskie" na fortepian i orkiestrę i "Balladą f-moll". Wykonawcą wszystkich prezentowanych utworów był jeden ze zwycięzców odbywającego się co cztery lata Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Organizatorką wydarzenia była p. Krystyna Stroynowska.
Z tej okazji została też przygotowana wystawa poświęcona życiu, twórczości i pielęgnowaniu pamięci o tym wybitnym muzyku.
Nowa galeria Fryderyk Chopin została dodana do albumu fotograficznego
21 lutego obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole postanowiliśmy poświęcić temu wydarzeniu nie tylko jeden dzień. Od 20 do 23 lutego odbywały się klasowe rozgrywki językowe, które dostarczyły wszystkim sporo pozytywnych emocji. Potyczki językowe odbywały się w kl. 4-8 na zajęciach dodatkowych pod czujnym okiem p. Katarzyny Ugowskiej. Zespoły składały się z uczniów, dla których wykazanie sie znajomością swojego ojczystego języka było nie lada gratką. Konkurencje wymagały refleksu, sprytu, logicznego myślenia i znajomości zasad językowych, ortograficznych i interpunkcyjnych.
Natomiast 21 lutego wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w ogólnoszkolnej akcji pod hasłem "Zabawy z językiem polskim". Na długiej przerwie ruszył na górnym holu Kącik Językowy bogaty w rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, frazeologizmy i łamańce językowe. Podjęte zadaniua były sporym wyzwaniem dla śmiałków, ale również okazją do wspólnej zabawy i śmiechu. Niezwykłość tego wydarzenia podkreślały gazetki, tablice informacyjne oraz plakaty przygotowane przez poszczególne klasy.
Obchody Miedzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego została dodana do albumu fotograficznego
20 lutego 2023 r. nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie historycznym ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU w wykonaniu Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO. Uczestnicy zobaczyli m.in.: ekwipunek i uzbrojenie rycerza, narzędzia tortur, kolekcję broni i rekwizytów a także osobiście się z nimi zapoznać. Żywa lekcja historii bardzo podobała się naszym uczniom.
Nowa galeria Pokaz historyczny została dodana do albumu fotograficznego
Od dawna wiadomo, że sport to zdrowie, a na pewno wiedzą to przedszkolaki z grupy "Motylki", które jakiś czas temu brały udział w konkursie organizowanym przez Akademie Młodego Sportowca.
Konkurs polegał na wstawieniu zdjęcia pod postem konkursowym AMS swojej uśmiechniętej grupy przedszkolnej podczas zabaw sportowych, okazało się, że "Motylki" uzyskały najwięcej LIKE-ów i tym samym zajęły I miejsce !
Ależ to była frajda gdy ją odbieraliśmy- odwiedził nas AMSIK oraz Trenerka Monika, która przeprowadziła lekcję zdrowego odżywiania.
Śmiechom nie było końca, już teraz wszyscy wiedzą, że w zdrowym ciele- zdrowy duch!
Nowa galeria Motylki górą! została dodana do albumu fotograficznego
15 lutego Przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się do biblioteki szkolnej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.
Nowa galeria Wizyta w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego