Nasza strona

Klasa IVa (Va),(VIa)

Pierwsze kroki w szkole robiliśmy pod opieką pani Joanny Czapli.

Tak wyglądaliśmy w klasie pierwszej podczas ślubowania.

ROK SZKOLNY 2011/2012

Jesteśmy już w czwartej klasie!

Gospodarzem klasy została Dominika.

We wrześniu odbyliśmy, wspólnie z klasą IV b, pieszą wycieczkę do Muzeum Narodowego w Będominie.

Dzięki uprzejmości kustosza, mogliśmy zwiedzić muzem za darmo- dziękujemy!

Przed wejściem do muzeum spotkaliśmy niezwykłych ludzi - byli to Polacy, którzy do Będomina przyjechali aż z USA.

Ci starsi ludzie dawno temu wyjechali z Polski, ale nigdy nie zapomnieli o swojej ojczyźnie.

Pogoda nam dopisała, dzięki czemu mogliśmy zrobić sobie mały piknik w parku.

Pamiątkowe fotografie.

W trakcie wędrówki spotkało nas kilka przygód - m.in. znaleźliśmy przy drodze sporo grzybów i zgubiliśmy 2 telefony.

Na wycieczkach jest suuuper!

Dlatego w czerwcu pojechaliśmy do Gdyni odpocząć po trudach roku szkolnego.

Odwiedziliśmy duże i małe rybki w Akwarium.

Piranie można było pogłaskać - ale nikt się nie odważył!.

Nikomu też nie udało się złapać w ręce pstrągów, chociaż wszyscy próbowali.

Powalczyliśmy "na niby" w Muzeum Marynarki Wojennej ( chłopcy mieli okazję pobawić się w żołnierzy).

Na plaży zjedliśmy pyszne lody i pograliśmy w piłkę.  Potem spacerowaliśmy bulwarem, na którym czekało nas wiele niespodziewanych atrakcji, m.in. ćwiczenia akrobatów.

Nauka przez zabawę-to hasło Centrum Naukowego w Gdyni.

Robiliśmy różne doświadczenia naukowe i poznaliśmy różne prawa fizyki świetnie się przy tym bawiąc.

Nikt nam nie mówił, że nie wolno dotykać eksponatów - wręcz przeciwnie!

ROK SZKOLNY 2012/2013

Nowy rok szkolny zaczął się od wyboru samorządu klasowego. Gospodarzem tym razem został Krystian.

Chociaż nastały męskie rządy, to dziewczynki wzięły sprawy w swoje ręce i odwdzięczyły się chłopcom za wspaniały Dzień Kobiet z marca. Urządziły Dzień Chłopaka. Z tej okazji  nakryły stoły i poczęstowały chłopców wieloma smakołykami, m.in. ciastem upieczonym przez mamę Darii (było pyszne i nie został ani okruszek - dziękujemy!). Chłopcy nie ukrywali zaskoczenia i radości.

W  listopadzie cała klasa uczestniczyła w warsztatach produkcji mydła.

Zabawy było co niemiara!

Okazało się, że samodzielne zrobienie pachnącego mydełka nie jest trudne!

Przy okazji powstały niezwykłe mikołajkowe niespodzianki dla bliskich.

Pozostałe fotografie tutaj.

Miłe niespodzianki lubią wszyscy. Dlatego urządziliśmy MIKOŁAJKI!

Tuż przed przerwą świąteczną połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

Spotkanie przy stole bylo okazją do rozmów, śpiewu i marzeń o prezentach gwiazdkowych.

Chłopcy przygotowali kolędowe występy, ktore wprawiły w wesoły świąteczny nastrój.

Aby spalić trochę kalorii, poszliśmy na krótki spacer.

Pogoda była wspaniała, chociaż mróz mocno szczypał w nosy!

Pierwszy dzień wiosny byl na dworze bardzo zimowy.

W tzw. Dniu Wagarowicza odbyl się niecodzienny pokaz mody przygotowany przez  uczniów wszystkich klas.

Stroje trzeba było wykonać z surowców wtórnych !

Dziewczyny ochoczo zabrały się do pracy. Ola wystąpila jako modelka.

Strój zrobiony był z worków na śmieci i wspaniałej, wiosennie kolorowej peleryny z folii, która zachwyciła widownię i jury.

Chłopcy zgromadzili sporo makulatury do wykonania swojego modelu i ostro wzięli się do pracy,

lecz napotkawszy trudności - trochę minął im początkowy zapał.

Kilka wskazówek oraz pomoc Dominiki i udało się wykonać nawet dwa papierowe stroje na pokaz mody.

W roli modeli wystąpili na pokazie Jakub i Krystian.

ROK SZKOLNY 2013/2014

Niespodziewanie szybko wszyscy znaleźli się w klasie SZóSTEJ!

Przed nami pracowity rok - przygotowania do SPRAWDZIANU!

Na czele klasy stanął Maciej.

Jesienią część klasy wzięła udział w wycieczce do Chmielna.

Wycieczka połączona byla z warsztatami garncarskimi

i pokazem mody!

Wycieczek nigdy dość! Daltego wyruszyliśmy do nowego EXPERYMENTU w Gdyni. Wycieczka miała się odbyc w Mikołajki, ale niespodziewanie nadeszła śnieżyca i wyjazd trzeba było przełożyć. W styczniu pogoda dopisała i dotarlismy bezpiecznie. Nowy EXPERYMENT robi wrażenie! Zabawy było co niemiara!. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to znakomity pomysł na naukę nawet dla leniwych uczniów.

SPRAWDZIAN!

Dotarliśmy do SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY! 1 kwietnia (to nie pryma aprilis!) wszyscy szóstoklasiści zasiedli do Sprawdzianu! Trema była ogromna.

Po przepisowym czasie wszyscy z zadowoleniem stwierdzili, ze nie było tak strasznie.

Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do końca maja na wyniki.

Pozostałe zdjęcia tutaj.