Dziennik Elektroniczny Librus

• (+48)58 6882034

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Lubaniu

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

informujemy, że od połowy maja 2023 r. obecna strona internetowa szkoły nie będzie funkcjonować.

Zapraszamy na naszą nową stronę https://spluban.pl/

• CZWARTEK 1 CZERWCA

I kurs 12.35:Nowy Barkoczyn /klasy 0 - VIII/

II kurs 12.55: Mały Lubań, Będomin Pomnik, Zielenin, Będomin, Rekownica, Stary Barkoczyn, Liniewko /klasy 0- VIII/

• Wtorek, Środa, Czwartek 23 – 25.05.2023r.

7.10 Mały Lubań

7.15 Zielenin

7.20 Będomin Pomnik

7.20 Będomin Muzeum

7.25 Rekownica

7.30 Nowy Barkoczyn

7.35 Stary Barkoczyn

7.40 Liniewko

PLAN ODWOZÓW UCZNIÓW EGZAMINY KLAS VIII

Wtorek 23.05.2023r.

12.35 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.

Środa 24.05.2023r.

Ok. 11.00 Liniewko, Nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Będomin, Rekownica, Zielenin, Mały Lubań.

• Komunikat

W dniu 11 maja br. (czwartek) o godz. 15.30 zapraszam rodziców uczniów z klas 8 na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną informacje o przebiegu zbliżającego się egzaminu dla uczniów oraz o zasadach czekającej uczniów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W tym samym dniu o godz. 16.00 odbędą się wywiadówki klasowe w pozostałych oddziałach, na które zapraszam rodziców naszych uczniów. Podczas spotkania z wychowawcami przekazane będą informacje o sytuacji dydaktyczno-wychowawczej w klasie. Dodatkowo będzie możliwość spotkania z nauczycielami uczącymi Państwa dzieci poszczególnych przedmiotów i szczegółowo zapoznać się z ich sytuacją dydaktyczną przed zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.

• Prosimy rodziców/opiekunów, płacących za obiady, aby przed dokonaniem wpłaty za miesiąc maj skonsultować jej wysokość telefonicznie w sekretariacie szkoły (58 688 20 34). Szczególnie dotyczy to rodziców/opiekunów, którzy zgłaszali nieobecności dziecka w miesiącach poprzednich, co spowodowało nadpłatę na kontach. W miesiącu maju należy „wyprostować" tę sytuację, aby solidnie rozliczyć płatność za obiady.

Ciągnące się nadpłaty nie pozwalają nam na rzetelne rozliczenie konta każdego z dziecka do końca roku.

• W poniedziałek 27 marca dzieci z j. kaszubskiego miały okazję uczestniczyć w warsztatach z plecionkartwa. Zajęcia poprowadził twórca ludowy pan Czesław Hinc. Uczniowie wykonali własnoręcznie koszyki wielkanocne z korzenia sosny.

• Dzieci uczące się języka kaszubskiego pojechaly na wycieczkę na Szwajcarię Kaszubską. Odwiedziły Kartuzy, jechali malowniczą Drogą Kaszubską przez Złotą Górę do Chmielna. Poznali nie tylko piękną przyrodę ale również historię i legendy środkowej czesci naszego regionu. Mieli rownież okazję poznać jedyny w swoim rodzaju warsztat garncarski Neclów i stworzyć na kole garncarskim własne naczynie z gliny.

Zdjęcia z wycieczki w albumie

• Nowa galeria Turniej Wiedzy Pożarniczej została dodana do albumu fotograficznego

• 24 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji muzyki i regionalnego patriotyzmu przeprowadzonej przez znanych artystów- p. Leszka Boliboka, wieloletniego skrzypka teatru muzycznego w Gdyni oraz p. Rafała Rompcy, lidera zespołu Focus. Występ gości był związany z ważnym świętem, które obchodzimy 19 marca– Dniem Jedności Kaszubów. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej usłyszeli piosenki tradycyjne i współczesne, muzykę folkową, szanty i pieśni morskie, wszystkie w języku kaszubskim, co uatrakcyjniło spotkanie i podkreśliło jego wyjątkowy charakter. Podczas koncertu uczniowie mieli okazję śpiewać, tańczyć i bawić się w rytmie piosenek w języku kaszubskim.

• We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

• Informujemy, że zostało zakończone postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Wyniki znajdą Państwo na gazetce przy głownym wejściu do szkoły.